دلایلی که سفر به ایروان را برایتان جذاب می کند

پربازدیدترین ها

گردشگری 25 فروردین ، 1403 5 دقیقه


ایروان

دلایل سفر به ایروان

بیشتر گردشگران وقتی در فکر سفر به کشورهای خارجی هستند فورا یاد شهرهایی مثل پاریس، لندن و رم می افتند و این شهرها را در بالای لیست سفر خود قرار می دهند اما در دنیا شهرهای گردشگری زیادی وجود دارد. ما برای سفری بعدی به شما پیشنهاد ایروان، پایتخت کشور ارمنستان را می دهیم اما اگر می پرسید چرا، در ادامه دلایل زیر احتمالا شما را قانع می کنند!

ایروان

حتی اگر پول کمی هم داشته باشید باز هم می توانید به ایروان بروید

سفر به بیشتر شهرهای دنیا خیلی گران تمام می شود شاید در ابتدا پروازهای ارزان شما را وسوسه کنند اما وقتی به خود این شهرها برسید با هزینه هایی گران روبرو می شوید اما خوشبختانه در سفر به ایروان از این مشکلات ندارید. با این که می توانید با هزینه زیاد به هتل های لوکس ۵ ستاره بروید اما اگر بخواهید سفری کم هزینه داشته باشید به راحتی می توانید تنها با هزینه ۱۶ پوند شبی را در هاستل بگذرانید.

سیستم حمل و نقل عمومی در ایروان خیلی خوب است

هر شهر مهمی باید سیستم حمل و نقل خوبی داشته باشد. در شهر ایروان اتوبوس ها و مینی بوس ها خدمت رسانی خوب و به موقعی دارند اما در این شهر آسان ترین راه برای رفت و آمد استفاده از مترو است. هزینه بلیط مترو برای هر بار سوار شدن، بدون توجه به مسافت، فقط ۰.۲ پوند می شود که آن را تبدیل به ارزان ترین روش رفت و آمد در شهر کرده است. در کنار همه جاذبه های مهم شهر ایستگاه مترو  هست و چون فقط یک خط دارد هیچ وقت در آن گم نمی شوید!

رفت و آمد در ایروان

ایروان بزرگ تر از آن چیزی است که فکر می کنید

برعکس تصوری که ممکن است از شهری که متعلق به شوروی سابق بوده داشته باشید ایروان کلان شهری بزرگ است. کافه ها و رستوران های مختلف این شهر همیشه شلوغ است و مراکز خریدی دارد که در آن ها آخرین فروشگاه های مد روز فعالیت می کنند.

ایروان شهری فرهنگی با تاریخی طولانی ست

قدمت ایروان و تاریخ طولانی اش به زمان حضرت نوح و نوادگانش برمی گردد. ایروان لبریز از تاریخ و فرهنگی است که خیلی از اروپایی ها آنرا نمی شناسند. شهر ایروان پر از موزه، گالری، خانه های زمان شوروی و گنجینه های تاریخی است که می توانید سفری ترتیب دهید و آن ها را ببینید. در این شهر به بازدید از کلیسای جامع اچمیادزین بروید، این کلیسا نخستین کلیسای جامع در تاریخ مسیحیت است . یا به عبادتگاه کغارت بروید که در لیست یونسکو قرار دارد.

تاریخ ایروان

ایروان شهری برای پیاده روی لذت بخش است

در بعضی از شهرها ترافیک بلای جان گردشگران است اما ایروان نه! ایروان شهر کوچکی است و می توانید پیاده تقریبا از همه جای آن دیدن کنید. برعکس بیشتر کشورهای دنیا مشکل ترافیک در آن استرس آور نیست، از پیاده روی در این شهر لذت ببرید.

مردم ایروان خیلی مهمان نوازند

به نظر می آید همیشه به دلایلی مردم پایتخت نسبت به شهرهای کوچکتر مهمان نوازی کمتری دارند اما این مورد در ایروان استثناست! در این شهر مردم همیشه آماده کمک کردن به شما هستند پس اگر مردم مهمان نواز ایروان شما را به شام و نوشیدنی دعوت کردند پاسخ مثبت دهید.

تور های ویژه