هیجان انگیز ترین پارک آبی های دبی از نظر گردشگران

پربازدیدترین ها

گردشگری 15 اسفند ، 1402 5 دقیقه

دبی یکی از مقاصد اصلی گردشگرانی است که به خاورمیانه سفر می کنند. با وجود این که این شهر یک شهر بیابانی است، اما یکی از جاذبه های گردشگری دبی، پارک آبی های این شهر است. این شهر امارات، دارای پارک آبی های بی شمار و بسیار خوبی است که در سراسر شهر دیده شده و هر کدام امکانات و تجهیزات مفرح خوب خود را دارند.

برخی از این پارک آبی های دبی کاملا لوکس بوده و برخی دیگر در سطح معمولی قرار دارند. در این پارک های آبی دبی، اکثرا زمین بازی مخصوص کودکان و بخش های مخصوص بانوان هم پیدا می شود. افرادی که قصد سفر به دبی و لذت بردن از تفریحات آبی این شهر را دارند، ادامه این مطلب را به هیچ عنوان از دست ندهند. چرا که در این مقاله از مجله گردشگری سفرهای پایتخت، سعی داریم تا ۱۰ مورد از بهترین پارک آبی های دبی از نظر گردشگران را به شما معرفی کنیم.

 

پارک آبی های دبی - الی گشت

پارک آبی آتلانتیس (آکواونچر) – پارک های آبی دبی

یکی از بهترین هتل های دبی، هتل آتلانتیس در جزیره پالم جمیرا دبی است. هنگامی که از دور به این هتل نزدیک می شوید، اولین منظره ای که توجه شما را جلب خواهد کرد، پارک آبی آتلانتیس (آکواونچر) خواهد بود. در این پارک آبی سرسره های مهیج و زیبای بسیاری مانند سرسره انتقام خدای دریا و سرسره رودخانه خروشان قرار دارد. برخی از این سرسره ها به گونه ای طراحی شده است که حتی شجاع ترین افراد را هم در طی سواری می ترساند.

سرسره ها و استخرهای آبی تنها امکانات پارک آبی آتلانتیس نیستند. این پارک آبی بخشی از مجموعه آتلانتیس بوده و امکانات تفریحی دیگری هم مانند آکواریوم زیر آب و امکان غواصی در آن وجود دارد. پارک آبی آتلانتیس یکی از پارک های آبی است که زمین های بازی مخصوص برای کودکان دارد تا فرزندان شما بتوانند در کمال امنیت اوقات خوشی را در این پارک آبی سپری کنند. در این بخش که سرزمین کودکان نام دارد، تمامی وسایل بازی مفرح را برای کودکان در نظر گرفته شده است.

پارک آبی آتلانتیس - الی گشت

پارک آبی یاس ابوظبی

پارک آبی یاس ابوظبی یکی از پارک آبی های دبی در خارج از شهر است. برای دسترسی به این پارک آبی، باید به جزیره مصنوعی یاس در منطقه ابوظبی بروید. در این پارک تعدادی نزدیک بر ۱۰۰ بازی وجود داشته و می تواند تمام طول روز شما را سرگرم نگه دارد. پارک آبی یاس ابوظبی به ۷ بخش تقسیم شده است که هر کدام از این بخش ها امکانات مفرح خود را دارند. نام این بخش ها شاهین، جبل، دلفین، بندیت، مرح، ظبی و واحه هستند.

بخش شاهین بیشتر مخصوص بزرگترهاست و از وسایل بازی هیجان انگیزی تشکیل شده است که آدرنالین خون شما را بالا می برد. بخش مرح هم به کودکان تعلق گرفته است. اما گفتنی است که تمامی اعضای خانواده می توانند از بازی های بخش مرح نهایت لذت را ببرند. بخش واحه هم از استخرهای آرام با امواج آرامش بخشی تشکیل شده است و اعضای خانواده می توانند در کنار هم در این استخر استراحت کنند. در صورتی که می خواهید هیجان بازی های پارک آبی یاس ابوظبی را تجربه کنید، بخش شاهین، ظبی و بخش بندیت بهترین گزینه ها برای شما هستند.

پارک آبی یاس ابوظبی - پارک آبی دبی - الی گشت

پارک آبی لاگونا

پارک آبی لاگونا در بخش لامر دبی ساخته شده و یکی از بهترین پارک آبی های دبی برای تمامی سنین است. علاوه بر بازی های مهیج و سرسره های دلهره آور، این پارک آبی برای کودکان هم امکانات تفریحی زیادی داشته تا بتوانند همراه خانواده خود از پارک آبی نهایت لذت را ببرند. این پارک آبی دارای بخش های مختلفی است که شامل بخش های موج سواری، بخش سرسره و تونل های آبی، بخش ساحلی و رستوران ها و کافه ها می شوند.

برای بانوانی که به تنهایی قصد سفر به دبی را دارند، پارک آبی لاگونا بهترین انتخاب است. چرا که این پارک آبی، ساعات مشخصی از روزهای پنجشنبه را مخصوص بانوان قرار داده است و هیچ آقایی اجازه حضور در پارک آبی را در این ساعات نخواهد داشت. در این پارک آبی رستوران ها و کافه های زیادی هم وجود دارد و تمامی افراد می توانند پس از شنا در استخرها یا لذت بردن از سرسره های آبی، به این کافه رستوران ها رفته و یک وعده غذای باکیفیت نوش جان کنند.

پارک آبی لاگونا - الی گشت

پارک آبی لگولند – پارک های آبی دبی

لگولند یکی از بهترین جاذبه های گردشگری دبی برای کودکان است. این تم پارک دبی یکی از پرطرفدارترین تم پارک هاست که بناهای زیبای دبی را به صورت لگو در آن ساخته اند و کودکان می توانند از تفریحات بی شمار آن لذت ببرند. یکی از پارک آبی های دبی هم در این مجموعه قرار گرفته است و با نام پارکی آبی لگولند دبی شناخته می شود. در این پارک آبی امنیت و نظافت به خوبی رعایت شده و محیطی امن و شاد برای کودکان فراهم شده است.

از جذاب ترین بخش های پارک آبی لگولند می توان به بخش های سافاری آبی دو پلو، جوکر سوکر، مسابقه سرسره لگو و موج سواری اشاره کرد. این پارک آبی بیشتر مخصوص کودکان زیر ۱۲ سال است، اما با این وجود بزرگترها و به ویژه افرادی که به لگو علاقه دارند هم می توانند از این پارک آبی لذت ببرند. لگولند یکی از بهترین پارک آبی های دبی را برای تمامی سنین در خود جای داده است.

پارک آبی لگولند - الی گشت

پارک آبی آیس لند

اگر به قطب جنوب، پنگوئن و خانه های اسکیموها علاقه داشته باشید، پارک آبی آیس لند می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. پارک آبی آیس لند یا سرزمین یخی دبی می تواند بهترین پارک آبی دبی برای شما باشد. همان طور که از اسم این پارک پیداست، طراحی داخلی این پارک کاملا شبیه قطب جنوب است. در این پارک آبی می توان پنگوئن های کوچولوی زیادی را در کنار خانه های اسکیمو تماشا کرد.

در این پارک آبی که یکی از بهترین و پر طرفدارترین پارک آبی های دبی محسوب می شود، سرسره های مهیج بسیاری وجود دارد که در حین داشتن هیجان برای بزرگترها، برای کودکان هم کاملا امن هستند. با وجود این که این پارک آبی به سرزمین یخی مشهور است، اما چشمه های مصنوعی آب گرم در آن وجود داشته که می تواند برای گرفتگی عضلات بهترین درمان باشند. کودکان هم می توانند از بازی در کنار پنگوئن ها و خرس های قطبی نهایت لذت را ببرند.

پارک آبی های دبی - الی گشت

پارک آبی اسپلش پد

اسپلش پد یکی از اولین پارک آبی های دبی بود که از تجهیزات و زمین بازی مخصوص کودکان استفاده کرد. این پارک آبی در واقع برای کودکان بوده و شایده سرسره ها و بازی های آن برای بزرگترها خیلی لذت بخش به نظر نیاید. در این پارک آبی عوامل آموزش دیده و حرفه ای وجود داشته که در تمام طول بازی حواسشان به کودکان شما بوده و اجازه نمی دهند تا اتفاقی برای آن ها بیفتد.

پوشش بانوان در این مجموعه محدودیتی نداشته و آن ها می توانند با پوشش های دلخواه خود به این پارک بروند. بلیت پارک آبی اسپلش پد در سه دسته یک ساعته، دو ساعته و تمام روز در دسترس علاقه مندان است. برای افرادی که می خواهند فرزندانشان در یک محیط امن از تفریحات آبی دبی لذت ببرند، پارک آبی اسپلش پد بهترین گزینه است، اما باید گفت که این پارک آبی برای بزرگترها خیلی مناسب و ایده آل نیست.

پارک آبی اسپلش پد - الی گشت

پارک آبی دریم لند – پارک های آبی دبی

پارک آبی دریم لند، نه تنها یکی از بهترین پارک آبی های دبی، بلکه یکی از بهترین پارک آبی های خاورمیانه است و در بین پارک های آبی آسیا هم جایگاه ویژه ای را از آن خود کرده است. دریم لند یکی از بزرگترین پارک های آبی دبی هم است که همین امر باعث شده تا سرسره ها و استخرهای بسیاری را در این مجموعه بسازند. مسافران می توانند تا ساعت ها از سرسره های متنوع پارک دریم لند مانند سرسره‌های بلک هول، سرسره‌های توئیسنینگ دراگونز، سرسره‌های رفتینگ راید، سرسره توئیستر و سرسره کامیکازه لذت ببرند.

این پارک یک بخش مخصوص کودکان هم به نام مجموعه آکوآ پلی دارد. مجموعه آکوآ پلی پارک دریم لند می توانند مهیج ترین خاطرات را در سفر برای کودکان شما به همراه داشته باشد. این پارک بازی شامل ۱۹ بازی کاملا امن و مهیج برای کودکان است. اگر دوست دارید تا به یک پارک آبی با تم قدیمی و مهیج بروید، پارک آبی دریم لند در ام القیوم یکی از بهترین پارک آبی های دبی برای شماست.

پارک آبی دریم لند - الی گشت

پارک آبی واندرلند

یکی از بزرگترین پارک آبی های دبی، پارک آبی واندرلند یا سرزمین عجایب است. انواع زیادی از سرسره ها، استخرها و ورزش های آبی در این پارک آبی وجود داشته که می توانند شما و خانواده شما را تا ساعت ها سرگرم نگه دارند. این مجموعه مجموعه بسیار بزرگی بوده و بی شک نمی توان تنها در یک روز از تمامی امکانات آن لذت برد. سرسره های موجود در این پارک آبی بسیار هیجان انگیز بوده و در عین حال امنیت بسیار بالایی داشته و بهداشت آن در سطحی است که تاییدیه سازمان بهداشت جهانی را گرفته است.

در این پارک آبی دبی بخشی هم برای بازی کودکان در نظر گرفته شده است که فرزندان شما می توانند در این بخش با سایر هم سن و سال های خود بازی کرده و اوقات خوشی را سپری کنند. در اطراف پارک آبی واندرلند، تعداد زیادی رستوران و کافه هم وجود دارد که افراد می توانند پس از بازی کردن و لذت بردن از تفریحات آبی، به آنجا رفته و از غذاها و نوشیدنی های باکیفیت آن لذت ببرند.

پارک آبی وایلد وادی

پارک آبی وایلد وادی نه تنها یکی از بهترین پارک آبی های دبی، بلکه یکی از بهترین پارک آبی های دنیاست که در منقطه جمیرا دبی ساخته شده است. در این پارک آبی رو باز از سرسره ها و وسایل بازی مفرح بسیاری استفاده شده است تا بتوانند برای تمامی مسافران و گردشگران بهترین خاطرات را رقم بزنند. از جمله امکانات این پارک آبی دبی می توان به بخش های برای موج سواری اشاره کرد.

با وجود این که این پارک آبی، یکی از پارک آبی های سرباز دبی است، اما از آخرین تکنولوژی روز دنیا در آن استفاده شده است تا دمای داخل پارک در تمامی فصل های سال کاملا متعادل بماند. افرادی که در هتل جمیرا و سایر هتل های مرتبط به این پارک آبی اقامت دارند می توانند از این پارک آبی به صورت رایگان استفاده کنند. ورود برای کودکان زیر ۲ سال هم کاملا رایگان است. یکی دیگر از امکانات بسیار جالب پارک آبی وایلد وادی، امکان کرایه کلبه و ساحل اختصاصی برای اعضای خانواده است.

پارک آبی وایلد وادی - الی گشت

پارک آبی اسپلش ان پارتی – پارک های آبی دبی

پارک آبی اسپلش ان پارتی یکی از پارک های آبی دبی است که تمامی کودکان می توانند در آن از گردش خود لذت ببرند. این پارک آبی دارای بخش های مختلفی است که برخی از آن ها برای بزرگترها و برخی دیگر مناسب کودکان هستند. سرسره های بخش کودکان این پارک علاوه بر امنیت داشتن هیجان انگیز هم هستند. در این مجموعه پرسنل و عوامل آموزش دیده زیادی هستند که در تمامی ساعات روز مراقب کودکان بوده و خانواده ها می توانند با خیال راحت فرزندان خود را در این پارک آبی گذاشته و بروند.

همان طور که از اسم این پارک آبی پیداست، اسپلش ان پارتی یکی از پارک آبی های دبی است که می توان در آن مهمانی هایی مانند مهمانی تولد کودکان را برگزار کرد. والدین می توانند با هماهنگی قبلی جشن تولد یا سایر جشن های فرزندان خود را در این پارک آبی برگزار کرده و برای آن ها اوقات خوشی را رقم بزنند. در این پارک آبی برای والدین هم مکانی در نظر گرفته شده است تا هنگامی که کودکان آن ها مشغول استراحت هستند به استراحت بپردازند.

پارک آبی اسپلش ان پارتی - الی گشت

کلام آخر درباره پارک های آبی دبی

در این مقاله ۱۰ مورد از بهترین پارک آبی های دبی را بررسی کردیم. تفریحات آبی می توانند بهترین تفریحات دبی برای کسانی باشد که در فصل تابستان قصد سفر به این شهر را دارند. برخی از پارک آبی های دبی، علاوه بر بخش های مهیج برای بزرگترها، بخش کودکان هم داشته و برخی دیگر از آن ها کاملا برای کودکان ساخته شده اند. در بسیاری از پارک آبی های دبی هم بخش مخصوص بانوان وجود داشته تا بانوان مسلمان هم بتوانند از تفریحات آبی این شهر لذت ببرند. گفتنی است که پوشش بانوان در پارک های آبی دبی محدودیتی نداشته و بانوان می توانند با هر پوششی چه اسلامی و چه غیر اسلامی وارد این پارک های آبی شوند. اگر شما هم تجربه سفر به دبی و استفاده از پارک های آبی این شهر را داشته اید، تجربیات خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

بهترین پارک آبی دبی برای کودکان کدام است؟

بهترین پارک آبی در بین پارک آبی های دبی برای کودکان، پارک آبی لگولند و اسپلش ان پارتی است. در این مقاله می توان با این پارک ها بیشتر آشنا شد.

بهترین پارک آبی روباز دبی کدام است؟

بهترین پارک آبی روباز دبی، پارک آبی وایلد وادی است. این پارک آبی در منطقه جمیرای دبی ساخته شده است و امکانات بسیار زیادی دارد.

بزرگترین پارک آبی دبی کدام است؟

بزرگترین پارک آبی دبی، پارک آبی وایلد وادی بوده که در این پارک امکان اجاره سواحل اختصاصی برای خانواده هم وجود دارد.

تور های ویژه