بهترین موزه های استانبول که ارزش وقت گذاشتن دارند!

پربازدیدترین ها

گردشگری 25 فروردین ، 1403 5 دقیقه


بهترین موزه های استانبول - الی گشت

ترکیه یکی از کشورهای زیبا و دیدنی در همسایگی ایران است که به دلیل تاریخ غنی، اماکن تاریخی، جاذبه‌ها و امکانات گردشگری متنوع و فراوان در بین گردشگران معروف است. از طرفی استانبول که بزرگترین شهر ترکیه است به دلیل داشتن سواحل زیبا، جاذبه‌های گردشگری و قرار گرفتن موزه‌ های استانبول در جایگاه ویژه در بین گردشگران بسیار مطرح است.


موزه گردی در استانبول

استانبول بزرگترین شهر ترکیه و شهری رویایی و مدرن است که در گذشته محل استقرار بزرگترین امپراطوری‌های عثمانی بود. این شهر زیبا علاوه‌بر جاذبه‌های تاریخی، سواحل زیبا، مراکز خرید مدرن، کوچه‌های رنگارنگ و شب‌های زنده و به داشتن موزه‌های متفاوت و متنوع معروف است. به همین دلیل موزه‌گردی در استانبول یکی از کارهایی است که در سفر به این شهر زیبا نباید از دست بدهید. در موزه‌ های استانبول که بیش از ۸۰ موزه است و بیشتر آن‌ها در محله‌های معروف استانبول قرار دارند، می‌توانید با تاریخ و تمدن ترکیه آشنا شوید و از دیدن آثار ارزشمند و معماری تاریخی لذت ببرید.

بهترین موزه های استانبول

کاخ موزه ایاصوفیه

اکثر گردشگران ایاصوفیه را فقط به عنوان یک مسجد که در گذشته به عنوان کلیسا کاربری داشت می‌شناسند. اما در این مسجد یک موزه جذاب به نام موزه ایاصوفیه قرار دارد که از دیدنی‌ترین و بهترین موزه های استانبول است که در قلب شهر و در محله سلطان احمد واقع شده و در بازدید از آن با یک‌ تیر دو نشان می‌زنید. موزه و مسجد ایاصوفیه یکی از گران‌ترین موزه‌ های استانبول است که می‌توانید بلیط آن را به صورت اینترنتی یا حضوری تهیه کنید.

کاخ موزه ایاصوفیه - الی گشت

کاخ توپکاپی

کاخ توپکاپی علاوه‌بر یک موزه زیبا به عنوان یکی از جاذبه‌های تاریخی کشور شناخته می‌شود. این کاخ که محل فرمانروایی پادشاهان امپراتوری بود یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های استانبول شناخته می‌شود که در سال ۱۹۸۵ در یونسکو به ثبت رسیده است. برای بازدید از کاخ موزه توپکاپی با استفاده  از استانبول کارت می‌توانید با قیمت کمتری بلیط موزه را تهیه کنید. این موزه زیبا و تاریخی در منطقه فاتح و محله جانر کورتان واقع شده و شما می‌توانید همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۱۸ عصر در فصل تابستان و ۹ صبح تا ۱۶:۴۵ در فصل زمستان از کاخ توپکاپی دیدن کنید.

کاخ دولما باغچه

کاخ دولما باغچه در قرن نوزدهم در نزدیکی  تنگه بسفر با ۲۸۵ اتاق، ۴۳ سرسرا و ۶ حمام ترکی ساخته شده و به دلیل آثار تاریخی و ارزشمندی که در این کاخ وجود دارد در بین گردشگران معروف است. موزه این کاخ از سه بخش موزه موسیقی، موزه ساعت و موزه مجموعه‌های کاخ تشکیل شده که به دلیل بزرگی کاخ و بخش‌های متنوع آن روزها و ساعت‌ها می‌توانید در این مجموعه بی‌نظیر به بازدید بپردازید. کاخ موزه دولما باهچه همه روزه به غیر از روزهای دوشنبه و پنجشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ عصر و بخش حرم و اداری از ساعت ۹ صبح تا ۱۶ عصر میزبان گردشگران است.

کاخ دولما باغچه - الی گشت

موزه هنرهای مدرن استانبول

اگر به دیدن آثار هنری و مدرن علاقه دارید، موزه هنرهای مدرن استانبول گزینه مناسبی برای موزه‌گردی در استانبول است‌. در این موزه که یکی از موزه های معروف استانبول است آثار هنرمندان معروف و شناخته شده ترکیه به نمایش گذاشته شده است. این موزه زیبا در منطقه بی‌اوغلو استانبول قرار گرفته و همه روزه می‌توانید از آن دیدن کنید‌.

موزه هنرهای ترکی اسلامی

موزه هنرهای ترکی اسلامی که در کاخ ابراهیم پاشا واقع شده یکی از بهترین موزه های استانبول است که در سال ۱۹۱۳ افتتاح شده است. این مجموعه به عنوان یک مرکز فرهنگی و تاریخی شناخته می‌شود که در آن می‌توانید کلکسیونی از هنرهای اسلامی ترکی را تماشا کنید. این موزه از ۴۰ هزار اشیا قدیمی منبت‌کاری، فرش‌های قدیمی، مجسمه‌های سنگی و فلزی تشکیل شده و برای موزه‌گردی در استانبول گزینه مناسبی است. موزه هنرهای ترکی اسلامی در منطقه سلطان احمد، خیابان آت میدانی، خیابان بین بیر دیرک قرار گرفته و همه روز از ساعت ۹ صبح تا ۱۸:۳۰ امکان بازدید از آن برای گردشگران فراهم است‌.

موزه هنرهای ترکی اسلامی - الی گشت

موزه معصومیت

موزه معصومیت اولین موزه در جهان است که براساس یک رمان نوشته شده توسط اورهان پاموک نویسنده معروف ترکیه در سال ۲۰۱۲ ساخته شده و اشیا آن توسط اورهان پاموک جمع‌آوری شده است. این موزه که از جذاب‌ترین موزه های استانبول است از ۸۳ بخش که از ۸۳ فصل رمان الهام گرفته تشکیل شده و در هر بخش می‌توانید روایتی از داستان را تماشا کنید و حال و هوای داستان را در ذهن خود تداعی کنید.

موزه باستان شناسی

موزه باستان شناسی که شامل ۳ موزه و ساختمان مجزا است در سال ۱۸۹۱ میلادی ساخته شده و از جمله بهترین موزه های استانبول است که بیش از یک میلیون اثر با ارزش و باستانی مربوط به مصر، روم باستان، بیزانس و دیگر کشورها در این موزه نگهداری می‌شوند. موزه باستان شناسی استانبول در جنوب شرقی منطقه فاتح و در نزدیکی کاخ توپکاپی واقع شده و از ساعت ۹ صبح تا ۱۹ عصر میزبان گردشگران است و برای بازدید از آن می‌توانید از استانبول کارت استفاده کنید.

موزه باستان شناسی - الی گشت

موزه نظامی استانبول

موزه نظامی استانبول از دیگر موزه های استانبول است که ارزش یک بار دیدن را دارد. این موزه که در آن تاریخ ۱۰۰۰ ساله عثمانی نگهداری می‌شود و بیش از ۵۰ هزار اثر هنری در آن به نمایش گذاشته شده از جمله موزه‌های جذاب و دیدنی استانبول است که در آن می‌توانید از تماشا اسلحه خانه و اشیا باستانی لذت ببرید. همچنین اگر بین ساعت‌های ۳ تا ۴ بعدازظهر به بازدید از این موزه بروید می‌توانید مارش نظامی به نام مهتر تا که مربوط به دوره عثمانی است را ببینید.

موزه شهر

موزه شهر یکی از بهترین موزه های استانبول است که در آن اسناد و مدارک مربوط به تاریخ استانبول در زمان عثمانی نگهداری می‌شود. این موزه زیبا در کاخ ییلدیز که در قرن نوزدهم ساخته شده و یکی از بزرگترین کاخ‌های استانبول است قرار گرفته و دارای منظره بی‌نظیری از تنگه بسفر است. در بازدید از این کاخ با یک تیر دو نشان می‌زنید و علاوه‌بر بازدید از کاخ تاریخی می‌توانید از دیدن موزه شهر لذت ببرید. موزه شهر در منطقه بشیکتاش، بلوار بارباروس واقع شده و همه روزه به غیر از روزهای سه شنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۶.۳۰ عصر برای بازدید گردشگران باز است.

بهترین موزه های استانبول - الی گشت

موزه راحمی کوچ

موزه راحمی کوچ یکی از بی‌نظیرترین و بزرگترین موزه‌ های استانبول است که می‌توانید نحوه پیشرفت در حمل و نقل، فناوری، ارتباطات و صنعت ترکیه را در این موزه تماشا کنید. این موزه از چندین بخش جذاب تشکیل شده که شامل ماشین‌های قدیمی، زیردریایی‌های جنگ جهانی دوم، اسباب‌ بازی‌های قدیمی، وسایل آزمایشگاهی، قطارها و رایانه‌های قدیمی و بسیاری موارد دیگر است. این موزه در منطقه بی‌اوغلو، خیابان هاسکوی، خیابان پیری پاشا واقع شده و همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۷:۳۰ عصر میزبان گردشگران است.

در آخر درباره موزه های استانبول  

موزه‌گردی یکی از کارهایی است که در سفر به استانبول نباید از دست بدهید، چون بهترین موزه های استانبول در این شهر تاریخی قرار دارند و از طرفی به دلیل متفاوت بودن، موزه های استانبول از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم در سفر به استانبول حتما علاوه‌بر دیدن اماکن تاریخی و جاذبه‌های گردشگری سری به موزه‌های این شهر زیبا و مدرن بزنید و تاریخ ترکیه را بهتر بشناسید.

تور های ویژه