منظره دیدنی “شالیزار های پلکانی” یوان یانگ چین

پربازدیدترین ها

گردشگری 29 فروردین ، 1403 5 دقیقه


شالیزار های پلکانی چین

بسیاری از گردشگران، بر این حقیقت اذعان دارند که بهترین وقت برای مشاهده شالیزار های پلکانی چین، زمانی است که مزارع در ماه های اسفند و فروردین پرآب هستند. یوآن یانگ از آب و هوای معتدلی برخوردار است.
یوان یانگ چین یکی از مناطقی است که مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است. علت شهرت یوان یانگ چین، شالیزار های پلکانی آن می باشد. قدمت این شالیزار ها به هزار سال پیش بر می گردد.

قوم های چینی به نام یی و هان، با مدد قدرت خلاقیت خود، اثری ماندگار با نام شالیزار های پلکانی چین خلق نمودند. این شالیزار ها هم اکنون هم بسیار زیبا و چشم نواز هستند و برای ساکنینش، منبع درآمد و تغذیه به شمار می آیند.
در ماه های می و اکتبر باران بیشتری می بارد. درجه حرارت این منطقه بسیار متغیر است بنابراین بهتر است برای عکاسی از طلوع و غروب آفتاب، از لباس گرم استفاده کنید. مردم یوآن یانگ، در ماه مه محصول می کارند؛ در سپتامبر برداشت می کنند و در دسامبر مزارع را آبیاری می کنند. با این حال، بهترین زمان عکسبرداری شالیزارهای پلکانی یوان یانگ چین از ژانویه تا مارس است.

چرا که وقتی یوان یانگ بعد از آبیاری شالیزارها مزارع نور خورشید را منعکس می کند؛ تنوع رنگ زیادی ایجاد شده و زیباترین منظره را ارائه می دهد. این مناظر در اوایل بهار (از اواخر فوریه تا مارس) با  وجود ابرهای زیبا، شکوفه های گیلاس وحشی، کاپوک وحشی، شکوفه های هلوی صورتی و شکوفه های گلابی سفید بسیار دیدنی هستند. اگر به چین و اماکن دیدنی آن علاقه مند هستید؛ با ما همراه باشید تا شما را با خود به چین ببریم.
شالیزار های پلکانی

درباره شالیزارهای پلکانی چین چه می دانید؟

شاید از خود بپرسید که چرا چینی ها، شالیزارهای پلکانی چین را طراحی کرده اند؟ چینی ها خطوطی را با استفاده از مزارع خود به صورت پلکانی ایجاد کرده اند که از قدیم تا کنون لقب زیباترین خطوطی منحنی زمین را از آن خود کرده است. شالیزارهای پلکانی یو آن یانگ در جنوب کوه های Ailao قرار دارد. مردم هانی شالیزارهایی در دامنه تپه ها با شیب بین ۱۵ تا ۷۵ درجه می ساختند.

مزارع پلکانی در سراسر استان های هونگه، یوان یانگ، لوچون و جین پینگ در جنوب هونگه رودخانه سرخ  گسترده شده است. این مزارع با نام Yuanyang rice terraces در منطقه ی جنوبی استان یونان در چین واقع شده است. مساحت این شالیزارها حدودا ۱۱۳ کیلومتر مربع است. این شالیزار ها در سالهای اخیر در لیست یونسکو ثبت شده است. اگر قصد دارید تا به چین سفر کنید و از شالیزار های معروف چینی بازدید کنید توصیه های زیر را برای شما داریم:

  • فعالیت های مختص این مناطق: عکاسی از مزارع برنج، رفتن به روستاهای قوم هانی
  • مناسب برای: دوستداران طبیعت و عکاسان
  • زمان توصیه شده برای بازدید: ۱-۳ روز بسته به آب و هوا، زمان اقامت و تعداد عکسهای زیبایی که قصد دارید بگیرید.

جاذبه های دیدنی نزدیک شالیزار های پلکانی چین

  • شهر باستانی جیانشوئی: دارای خانه های محلی منحصر به فرد و آداب و رسوم قوم هانی است.
  • شهرستان باستانی منگزی: این شهر به خاطر خط راه آهن و ایستگاه ۱۰۰ ساله، خانه هایی به سبک فرانسوی و رشته فرنگی یونان معروف است.
  • جنگل سنگی: معروف به موزه جنگل سنگی، تنها جنگل سنگی کارستی در منطقه فلات نیمه گرمسیری در جهان است.

شالیزار های پلکانیتوجه کنید که برای رسیدن به یوان یانگ اتوبوس هایی از ایستگاه اتوبوس کونمینگ جنوبی به شهر سین کی، نزدیک شالیزار های چین وجود دارد و این سفر حدود ۸ ساعت طول می کشد. اما با توجه به وسعت زیاد شالیزارهای یوآن یانگ و عدم وجود اتوبوس گردشگری بین روستاها، بهتر است از یک وسیله نقلیه شخصی استفاده کنید تا از زمان محدود خود به طور بهینه استفاده کنید.

اقامت در هتل های یوان یانگ

اگرچه یوان یانگ در یک منطقه روستایی واقع شده است اما محبوبیت آن در بین بازدید کنندگان باعث شده تا هتل های بوتیک خوبی افتتاح شوند. شما می توانید در هتل های استاندارد شهر سین کی همراه با دسترسی راحت به رستوران ها اقامت کنید.

نکاتی درباره عکاسی در یوان یانگ

اگر عکاس هستید، شالیزارهای پلکانی برنج یوآنیانگ را از دست ندهید. اگر می خواهید  مناظر خیره کننده ای از مزارع برنجی پله ای مشاهده کنید، شاهکار  یو آن یانگ فراتر از تصورات شما خواهد بود. فرهنگ منحصر به فرد مردم هانی نیز ارزش شناختن را دارد. خانه های محلی قارچی شکل که هماهنگ با کوه ها ساخته شده اند، ویژگی اصلی معماری هانی است. ضیافت لانگ استریت هم یک رسم سنتی مردم هانی است. به طوری که صدها میز برای هر خانواده و مثل یک اژدهای بلند، کنار هم چیده شده اند.
یوان یانگ

  1. انتخاب فصل مناسب برای عکاسی: به طور کلی فصل کاشت بهاره و فصل برداشت پاییز ترجیح داده می شود. عکس های گرفته شده در بهار بسیار بهتر است چرا که خطوط بین آب در شالیزارهای پلکانی یوان یانگ چین و برآمدگی مزارع در عکس واضح و زیبا خواهد بود
  2. مدت زمان کافی را برای عکاسی اختصاص دهید. توجه به طلوع و غروب آفتاب از نکات قابل توجه در عکاسی است. بهتر است حداقل سه روز در آنجا بمانید تا مطمئن شوید زمان زیادی برای عکسبرداری دارید و مطمئن شوید که دو ساعت زودتر به سکوی مناسبی می رسید تا   زاویه مناسب عکاسی را شناسایی کنید.
  3. یک لنز زاویه باز بگیرید تا بیشتر اوقات از آن استفاده کنید.
  4. یوان یانگ دارای شالیزارهای بزرگی است؛ بنابراین بهتر است که یک راهنمای محلی با خود داشته باشید تا به شما بگوید که بهترین موقعیت ها برای گرفتن عکس کجاست و شما را در بهترین زمان به آنجا برساند.

چرا باید به شالیزارهای پلکانی چین برویم؟

همه ساله بسیاری از افراد، به دلایل متفاوتی از قبیل تحصیل، کار، مسافرت و… به چین سفر می کنند. یکی از بکر ترین و زیبا ترین منطقه از چین شالیزار های پلکانی یوان یانگ است. شهرت این شالیزارها به حفظ محیط زیست و طراحی منحصر به فرد شالیزار ها بر می گردد. وجود امکانات رفاهی و طبیعت زیبا سبب می شود تا گردشگران زیادی از این منطقه دیدن نمایند. اگر شما هم به چین سفر کردید؛ از دیدن شالیزار های یوان یانگ چین غافل نشوید و در صورت سفر تجربه خود را با ما درمیان بگذارید.

تور های ویژه