آدرس دقیق بازارهای گل تهران

پربازدیدترین ها

گردشگری 24 اردیبهشت ، 1403 7 دقیقه

مهم ترین بازارهای گل تهران

بسیاری از ما از اواسط زمستان که می شود کم کم خود را برای بهار آماده می کنیم و سعی می کنیم با خرید گل و گیاهان مختلف، سبزی و طراوت بهار را به خانه هایمان بیاوریم. در شهر تهران بازارهای گل متعددی وجود دارند که هر کدام در یک منطقه از شهر وجود دارند و برای ساکنین آن مناطق در دسترس تر هستند. اسم بازار گل محلاتی را احتمالات خیلی ها شنیده اند و شاید تا به حال از آن جا خرید هم کرده باشند؛ اما تهران تنها یک بازار گل ندارد! در ادامه با سفرهای پایتخت همراه باشید تا با مهم ترین بازارهای گل تهران و نحوه دسترسی به آن ها آشنا شویم.


۱- بازار گل محلاتی

یکی از معروف ترین و البته بزرگ ترین بازارهای گل تهران در بزرگراه محلاتی قرار گرفته و به همین دلیل به نام بازار گل محلاتی شناخته می شود. در این بازار بزرگ روزانه بیش از ۱.۵ میلیون گل و گیاه برای فروش عرضه می شود و شاید از نظر تنوع گل ها در تهران بی نظیر باشد. بازار گل محلاتی یکی از شناخته شده ترین بازارهای گل تهران است و بسیاری از گلفروشان، کسانی که قصد خرید عمده گل و گیاه را دارند و مردم عادی که برای منزل و خانه شان گل می خواهند به این بازار بزرگ می آیند و با قیمتی به مراتب ارزان تر از سطح شهر خرید می کنند. البته برای رفتن به بازار گل محلاتی باید کمی سحرخیز باشید چرا که ساعت کاری این بازار از ساعت ۴:۳۰ صبح تا ۱۱:۳۰ است. با این حال در روزهای آخر هفته یا در مواقعی که تعداد مشتریان زیاد است گاهی ممکن است این بازار تا ظهر و حوالی ساعت ۱۴ یا ۱۵ هم باز باشند. اما برای اطمینان بیشتر توصیه می کنیم صبح زود به بازار بروید که تنوع محصولات بیشتر است.

در این بازار، انواع گل های شاخه ای، گل و گیاهان آپارتمانی، گل ها و گیاهان آفتابی و فضای باز و همین طور انواع گلدان های سفالی و شیشه ای، گل ها و درختچه های مصنوعی، کود و خاک و حتی وسایل تزیینی ماشین عروس و مربوط به آن هم فروخته می شود.


چطور به بازار گل محلاتی برویم؟

بازار گل تهران در بزرگراه شهید محلاتی، خیابان نبرد جنوبی، خیابان زمزم و پایین تر از دادگاه خانواده قرار گرفته است. برای دسترسی به این بازار از روش های مختلف می توانید استفاده کنید:

 • اتومبیل شخصی: از آن جا که احتمالا با مراجعه به این بازار کلی خرید می کنید خیلی ها ترجیح می دهند با اتومبیل شخصی به بازار گل محلاتی بروند. خوشبختانه این بازار دسترسی بسیار خوبی دارد و در حاشیه بزرگراه محلاتی قرار گرفته است.
 • مترو: با استفاده از مترو و خطوط مختلف می توانید خود را به ایستگاه مترو نبرد در خط چهار مترو برسانید و از آن جا با تاکسی به بازار گل محلاتی بروید.
 • اتوبوس: در حاشیه بزرگراه محلاتی، پارک سوار اتوبوسرانی قرار گرفته که به مقاصد هفت تیر و میدان راه آهن حرکت می کنند. بنابراین می توانید از این مکان ها سوار اتوبوس شوید و به باغ گل محلاتی بروید. علاوه بر این، خط اتوبوس بلوار ابوذر به بهارستان و بلوار ابوذر به سعدی نیز از بزرگراه محلاتی عبور می کنند و می توانند شما را به این بازار برسانند.
 • تاکسی: با استفاده از خطوط تاکسیرانی مختلف می توانید به بازار گل محلاتی بروید. این تاکسی ها در مکان های زیر مسافران را سوار می کنند:
 1. ابتدای بزرگراه محلاتی در چهارراه سیروس
 2. ابتدای بزرگراه محلاتی در میدان امام خمینی
 3. ابتدای بزرگراه محلاتی در میدان هفت تیر

۲- بازار گل خاوران (امام رضا)

بازار گل خاوران هم یکی دیگر از بازارهای گل تهران است که در منطقه جنوب شرق شهر قرار گرفته است. این بازار هم یکی از بزرگ ترین بازارهای گل منطقه است و به دلیل قرارگیری در اتوبان امام رضا به اسم بازار گل امام رضا هم شناخته می شود. این بازار خیلی شیک و مدرن نیست و اکثر غرفه ها با مصالح موقتی ساخته شدند، اما به دلیل کیفیت و تازگی محصولات و همین طور قیمت بسیار مناسبش طرفداران زیادی دارد و افراد زیادی برای خرید عمده یا جزئی گل به این بازار می آیند. برای خرید گل از این بازار هم مثل سایر بازارهای گل تهران باید سحرخیز باشید و صبح زود حرکت کنید.

 • آدرس: تهران، اتوبان امام رضا، ضلع جنوب و غرب شهرک صنعتی خاوران، بازار گل امام رضا

۳- بازار گل بهشت زهرا

اگر در روزهای پنج شنبه و جمعه به بهشت زهرا رفته باشید حتما دستفروشانی را دیده اید که در حاشیه اتوبان آزادگان به فروش گل مشغولند. اگر برایتان سوال پیش آمده که این همه دستفروش این همه گل را از کجا می آورند باید بدانید که کمی جلوتر یکی از بزرگ ترین بازارهای گل تهران قرار گرفته است. این بازار در ابتدای اتوبان بهشت زهرا و بعد از صالح آباد قرار دارد و بهترین راه برای دسترسی به آن با استفاده از اتومبیل شخصی است.

 • آدرس: ابتدای اتوبان بهشت زهرا، بعد از صالح آباد

۴- بازار گل شهید فکوری

یکی از بهترین بازارهای گل تهران برای شهروندانی که در مناطق غربی و جنوب غربی تهران زندگی می کنند بازار گل فکوری است که خیلی ها از وجود آن بی خبرند. این بازار دقیقا بعد از میدان آزادی و ابتدای جاده مخصوص کرج قرار گرفته و به دلیل سهولت در رفت و آمد و تردد طرفداران زیادی پیدا کرده است. البته از نظر وسعت و تنوع محصولات این بازار به پای بازار محلاتی نمی رسد، اما با کمی جستجو می توانید گل ها و گیاهان بسیار زیبایی را خریداری کنید. در این بازار انواع گل ها و گیاهان آپارتمانی و زینتی، انواع گل های آفتابی و باغچه ای و همین طور کاکتوس، گل های شاخه ای و لوازم باغبانی، انواع گلدان، خاک و کود و … با قیمتی ارزان به فروش می رسد.

 • نحوه دسترسی:

بازار گل فکوری ابتدای جاده مخصوص قرار دارد و با اتومبیل شخصی به راحتی می توانید به این بازار بروید. در صورتی که قصد دارید با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به این بازار بروید می توانید با اتوبوس یا تاکسی از نقاط مختلف به میدان آزادی برسید و با کمی پیاده روی به بازار گل فکوری بروید. از طریق مترو هم می توانید در ایستگاه مترو آزادی پیاده شوید و پس از چند دقیقه پیاده روی به این بازار برسید. خوبی و مزیت اصلی این بازار این است که بر خلاف اکثر بازارها که فقط تا حوالی ظهر باز هستند تا حوالی ساعت ۸ شب باز است و به همین دلیل می توانید حتی بعد از ساعت کاری و در طول هفته هم به این بازار بروید.

۵- بازار گل غرب تهران (آبشناسان)

اگر ساکن غرب تهران هستید و دوست دارید به مناسبت فرا رسیدن فصل بهار باغچه منزلتان را گلکاری کنید لازم نیست تا بازار محلاتی یا سایر بازارها بروید. در بزرگراه شهید آبشناسان یکی از بهترین بازارهای گل تهران قرار دارد که با کمی رانندگی می توانید به آن جا برسید. این بازار هم برای برای کسانی که خیلی سحرخیز نیستند و نمی توانند صبح خیلی زود برای خرید گل بیدار شوند مناسب است. ساعات کاری این بازار از ساعت ۹ صبح تا ۱ ظهر و از ساعت ۴ بعدازظهر تا ۸ شب است و انواع گل ها و گیاهان آپارتمانی و زینتی و گل های باغچه ای و آفتابی را به فروش می رسانند. البته این بازار محصولاتش را از بازارهای گل بزرگ تر مثل محلاتی و خاوران تهیه می کند، به همین دلیل کمی قیمت هایش از آن جا بالاتر است. اما با توجه به موقعیت بسیار خوب و دسترسی مناسبی که دارد بسیاری از ساکنین غرب تهران ترجیح می دهند برای خرید گل و گیاه به این بازار بیایند.

این بازار خیلی بزرگ نیست، اما در ۶ سالن مجزا تنوع بسیار خوبی از گل ها و گیاهان و همین طور گل های شاخه ای را به مشتریان ارائه می کند. علاوه بر این، کلیه لوازم باغبانی، خاک و کود و گلدان های سفالی و پلاستیکی و شیشه ای هم در بخشی از این بازار به فروش می رسد.

 • آدرس: تهران، انتهای اتوبان ستاری شمال، دومین خروجی دوربرگردان، جنب پمپ بنزین آبشناسان، بازار گل غرب تهران

تور های ویژه