سفر با کشتی به دبی

پربازدیدترین ها

گردشگری 26 اردیبهشت ، 1403 7 دقیقه
سفر با کشتی به دبی

معمولاً افراد برای سفر به دبی، راه هوایی را انتخاب می‌کنند؛ غافل از اینکه راه دریایی، می‌تواند برایشان تجربه‌ای منحصربه‌فرد و اقتصادی باشد. ازآنجایی‌که ایران و امارات مرز دریایی مشترک دارند، سفر دریایی انتخاب مناسبی برای رفتن به کشور امارات است‌.

سفر با کشتی به دبی از نظر اقتصادی مقرون‌به‌صرفه بوده و هزینه‌های رفت‌وبرگشت کمتری را به نسبت هواپیما، برای افراد رقم می‌زند. همچنین در هنگام سفر با کشتی به دبی، می‌توانید از لذت سفر دریایی بهره‌مند شوید و مناظر خارق‌العاده‌ای را ببینید. اگر نمی‌دانید که چگونه باید با کشتی به دبی سفر کنید، نگران نباشید! در این مقاله از سفرهای پایتخت ما به تمام سؤالات شما پاسخ می‌دهیم. با ما همراه باشید!

سفر با کشتی به دبی

اگر انتخاب کرده‌اید که برای رفتن به دبی از کشتی استفاده کنید، باید چند مورد را به‌خاطر داشته باشید. نخست آنکه، حتماً پیش از سفر، بلیط کشتی را خریداری کنید، تا در بندرها به مشکل بر نخورید. دیگر آنکه پیش از سفر به تهیه ویزا اقدام کرده، چرا که سفر به امارات احتیاج به ویزا دارد. همچنین توجه داشته باشید که با قوانین سفر دریایی آشنا بوده و آنها را رعایت کنید. از بنادری که می‌توانید با آنها به دبی سفر کنید، می‌توان به بنادر زیر اشاره کرد:

۱.سفر از بندر لنگه

این بندر، یکی از مهم‌ترین راه‌های ارتباطی ایران با کشورهای حاشیه خلیج‌فارس به شمار می‌رود و روزانه کشتی‌های زیادی از اینجا راهی کشورهای حاشیه خلیج‌فارس می‌شوند. بندر لنگه در استان هرمزگان واقع شده است و از سه بندری است که کشتی مسافرتی به دبی می‌برند. زمان این سفر، بسته به شرایط مختلفی دارد. از این شرایط می‌توان به شرایط آب‌وهوایی و همچنین تندرو یا کندرو بودن کشتی اشاره کرد.

در مورد زمان این سفر، به طور تقریبی می‌توان گفت که از بندر لنگه تا دبی، چیزی حدود ۵ تا ۸ ساعت طول می‌کشد. کشتی‌های این مسیر ساعت ۹ صبح، در روزهای یکشنبه و چهارشنبه حرکت می‌کنند و با آنها می‌توانید به دبی سفر کنید.

۲.سفر از بندرعباس

مهم‌ترین مسئله‌ای که درباره این بندر باید بدانید، این است که بندرعباس به دبی کشتی مستقیم ندارد و برای سفر دریایی از بندرعباس به دبی باید نخست به شهر شارجه بروید. شهر شارجه ۴۰ کیلومتر از دبی فاصله دارد، بنابراین پس از آنکه با کشتی خود را به بندر شارجه رساندید، می‌توانید با استفاده از اتوبوس یا تاکسی به دبی بروید. طول زمان این سفر از بندرعباس تا شارجه چیزی بین ۷ تا ۸ ساعت است. همچنین از شارجه تا دبی، با تاکسی، ۳۰ دقیقه راه است. کشتی‌های مسیر بندرعباس_شارجه، ساعت ۹ صبح روزهای دوشنبه و پنجشنبه حرکت می‌کنند.

۳.سفر از کیش

مسیر آبی کیش به دبی، به‌تازگی افتتاح شده و زمان مسافرت از کیش به دبی، به نسبت دیگر مسیرها کمتر است. برای سفر به دبی از کیش، چیزی حدود ۴ ساعت در راه هستید.

مزایای سفر با کشتی به دبی

سفر به دبی با کشتی، مزایای خاصی را دارا است. این مزایا باعث می‌شوند تا افراد بسیاری، سفر به دبی را با کشتی ترجیح بدهند‌. از این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان حمل بار بیشتر 

یکی از مشکلاتی که مسافران همیشه با آن مواجه هستند، محدودیت حمل بار در هواپیما است. مقدار مجاز حمل بار با هواپیما تنها ۲۰ کیلوگرم بوده و مسافران باید به‌ازای هر کیلو بار اضافه، مبلغ مشخصی را پرداخت کنند. این محدودیت در کشتی کمتر بوده و مسافران می‌توانند ۳۰ کیلوگرم بیشتر از هواپیما، با کشتی بار جابه‌جا کنند. به این معنا که مسافرانی که کشتی را برای سفر به دبی انتخاب می‌کنند، می‌توانند تا ۵۰ کیلوگرم بار با خود ببرند. البته حتی اگر وزن بار بیشتر از این هم باشد، هزینه بار اضافه در کشتی به نسبت هواپیما کمتر در می‌آید.سفر با کشتی به دبی

 • تجربه‌ای متفاوت 

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که بسیاری از گردشگران سفر دریایی را ترجیح می‌دهند، دیدن مناظر زیبا و به‌یادماندنی است. همچنین در سفر دریایی، می‌توان موجودات دریایی شگفت‌انگیز خلیج‌فارس را دید و تجربه منحصربه‌فردی را کسب کرد. درست است که مسیر سفر دریایی به دبی به نسبت مسیر سفر هوایی به دبی بیشتر است، اما دیدن این مناظر و موجودات می‌تواند این موضوع را قابل‌تحمل کند. همچنین آرامش و سکوت دریا، از دیگر دلایلی است که افراد بسیاری را به سفر با کشتی به دبی ترغیب می‌کند.

 • کاهش هزینه‌ها 

هزینه سفرهای دریایی، به نسبت سفر هوایی کمتر است. اگر بودجه محدودی دارید و یا ترجیح می‌دهید، بودجه خود را در شهر دبی خرج کنید، سفر دریایی برایتان بهترین گزینه است.

 • آسیب کمتر به محیط زیست

 در حالت کل،  می‌توان گفت که سفرهای دریایی به نسبت سفرهای هوایی، آسیب کمتری را به محیط‌زیست وارد می‌کنند. در سفرهای دریایی، به‌ازای هر مسافر، کربن کمتری در مقایسه با سفرهای هوایی آزاد می‌شود و این دلیل آن است که سفر دریایی آسیب کمتری به محیط‌زیست می‌زند.

مزایای سفر با کشتی به دبی

امکان حمل بار بیشتر

تجربه‌ای متفاوت

کاهش هزینه‌ها

آسیب کمتر به محیط‌ زیست

 

معایب سفر با کشتی به دبی

هر راه سفری، علاوه بر آنکه مزایایی دارد، معایبی را نیز با خود به همراه می‌آورد. سفر دریایی نیز از این قائله مستثنا نیست. از معایب سفر دریایی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تاخیر در حرکت کشتی 

به نسبت سفر هوایی و شرایط جوی که بر سفر هوایی و حرکت هواپیماها تأثیر می‌گذارد، کشتی‌ها بیشتر در معرض تحت‌تأثیر قرارگرفتن، از شرایط جوی هستند‌‌. به همین دلیل، امکان دارد که به دلیل شرایط جوی، حرکت کشتی‌ها با تأخیر باشد.

 • زمان طولانی سفر

 سفر با کشتی بسیار طولانی‌تر از سفر با هواپیما است؛ بنابراین اگر زمان محدودی دارید یا دوست ندارید که مدت زیادی در راه باشید، سفر دریایی انتخاب مناسبی برای شما نیست. همچنین توجه داشته باشید که سفر با کشتی به دبی، سفری دو مقصده است. یعنی شما نخست باید خود را به بندر برسانید و سپس از آنجا به دبی بروید. این درحالی است که سفر با هواپیما از تهران تا دبی تقریباً دو ساعت زمان می‌برد.

 • احتمال دریازدگی

 دریازدگی، از بدترین اتفاقاتی است که در زمان سفر با کشتی می‌تواند، برای مسافران بیفتد. اگر سابقه دریازدگی دارید یا مستعد دریازدگی هستید، بهتر است که از سفر دریایی اجتناب کنید.

 • امکانات پزشکی محدود

 دسترسی به امکانات پزشکی در کشتی، بسیار محدودتر از هواپیما است، چرا که در هواپیما، اگر فردی احتیاج اورژانسی به امکانات پزشکی داشته باشد، راحت‌تر و سریع‌تر، می‌توانند با فرود اضطراری، فرد را به اورژانس یا بیمارستان برسانند. این در صورتی است که چنین امکانی در کشتی وجود ندارد.

معایب سفر با کشتی به دبی

تأخیر در حرکت کشتی

زمان طولانی سفر

احتمال دریازدگی

امکانات پزشکی محدود

 

هزینه‌های سفر با کشتی به دبی

همان‌طور که گفتیم، هزینه سفر با کشتی به دبی، بسیار کمتر از دیگر روش‌ها است. هزینه رفت‌وبرگشت به دبی با کشتی، معمولاً بیشتر از ۶ میلیون تومان نمی‌شود. البته توجه داشته باشید، که این فقط هزینه بلیط کشتی است. برای سفر به دبی، باید هزینه‌های دیگری نیز پرداخت کنید. یکی از این هزینه‌ها، هزینه‌های اخذ ویزا است. هزینه دیگری که باید پرداخت کنید، هزینه رفتن به بندر مورد نظر و همچنین هزینه‌های اقامت در دبی است. اما در کل می‌توان گفت که با سفر با کشتی به دبی در هزینه‌های خود، صرفه‌جویی کرده‌اید.

سفر با کشتی به دبی

ویزای دبی

برای رفتن به دبی، احتیاج به گرفتن ویزا دارید و این مسئله ربطی به مسیری که انتخاب می‌کنید، ندارد، اما برای گرفتن ویزا، لازم نیست که سخت‌گیری‌های کشورهای دیگر را تحمل کنید و این ویزا به‌صورت آنلاین صادر می‌شود. تنها باید هزینه‌های آن را پرداخت کرده و مدارک خود را به به دقت بارگذاری کنید.

چگونه بلیط کشتی برای سفر به دبی را تهیه کنیم؟

بهترین و راحت‌ترین راه، برای خرید بلیط سفر با کشتی به دبی، مراجعه به مجموعه‌های خدمات مسافرتی است، اما اگر قصد دارید که خودتان این کار را انجام دهید، باید نخست در پی شرکت‌های کشتیرانی باشید. شرکت کشتیرانی معتبری را پیدا کنید و باتوجه‌به اهداف و بودجه، بلیط خود را تهیه کنید.

بیشتر شرکت‌ها، امکان خرید بلیط آنلاین حضوری و تلفنی را فراهم کرده‌اند. از مسیرها و برنامه‌ها نیز مطلع باشید و به خوبی برنامه‌ریزی کنید، تا به موقع به کشتی برسید. همچنین باید چند ساعت قبل از حرکت کشتی در بندر حضور داشته باشید. برای این کار بهتر است که ۴ ساعت پیش از زمان حرکت کشتی در بندر حضور یابید، تا به مشکلی بر نخورید.

چه کسانی، نباید با کشتی به دبی بروند؟

سفر با کشتی به دبی، شاید تجربه جالبی باشد، اما برخی از افراد، ممکن است، که از سفر رفتن با کشتی لذت نبرند و برایشان طاقت فرسا باشد. اگر شرایط زیر را دارید، بهتر است، که با کشتی سفر نکنید: 

 • بیماری خاصی دارید و ممکن است که به کمک پزشکی احتیاج پیدا کنید. همان‌طور که گفته شد، در کشتی امکانات پزشکی وجود ندارد و یا امکانات پزشکی بسیار محدود است و همچنین امکان برگشت به مبدأ وجود ندارد. 
 • اگر فرد سالمند یا بچه کوچک همراهتان است، این سفر به دلیل طولانی‌بودن آن، برای این افراد خسته‌کننده خواهد بود.
 •  اگر می‌خواهید در تابستان به دبی بروید، حتماً شرایط آب و هوایی را در نظر بگیرید، چرا که در تابستان، روی آب هوای بسیار گرمی حاکم است و این امر برای ساعت‌های طولانی، می‌تواند آزاردهنده باشد‌. 
 • از آنجایی که احتمال تغییر در برنامه سفر وجود دارد و کشتی‌ها احتمال دارد تأخیر کنند، اگر حوصله تأخیر در برنامه‌ها را ندارید، این سفر مناسب شما نیست.

نکات مهم سفر با کشتی به دبی

در پایان به بیان چند نکته مهم، برای سفر با کشتی به دبی اشاره می‌کنیم: 

 • حتماً قرص ضد تهوع همراه خود داشته باشید، حتی اگر سابقه دریازدگی ندارید و یا دریازده نمی‌شوید. 
 • حداقل ۳ ساعت پیش از حرکت، در بندر حضور داشته باشید. 
 • احتیاجی به بردن مواد غذایی با خود ندارید. معمولاً کشتی‌ها، رستوران و فروشگاه دارند.
 •  روی چمدان‌ها و وسایلتان برچسب بار مسافرتی بزنید. 
 • اگر در فصول سرد سال سفر می‌کنید، با خود لباس‌های گرم و پتو ببرید. 
 • احتیاط پیشه کنید و توصیه‌های ایمنی کارکنان کشتی را جدی بگیرید.

سخن پایانی

سفر با کشتی به دبی، انتخاب بسیاری از افراد است و این سفر می‌تواند تجربه‌ای بی‌نظیر را برای افراد به وجود بیاورد. در ایران ۳ مسیر برای رفتن با کشتی به دبی وجود دارد، می‌توان از بندر لنگه و یا کیش مستقیم به دبی رفت. همچنین مسیر دیگر سفر با کشتی به دبی، از بندرعباس به شارجه و پس از آن سفر زمینی به دبی است. این نکته را نیز فراموش نکنید که برای رفتن به دبی، نیاز است که ویزا تهیه کنید. در این مقاله از سفرهای پیایتخت، به بیان تمام آنچه که باید، درباره سفر با کشتی به دبی بدانید، پرداختیم. امید است که مفید واقع شود!

سؤالات متداول

۱.هزینه بلیط کشتی به دبی چقدر است؟ 

هزینه سفر با کشتی به دبی، بسیار کمتر از دیگر روش‌ها است. هزینه رفت‌وبرگشت به دبی با کشتی، معمولاً بیشتر از ۶ میلیون تومان نمی‌شود. البته توجه داشته باشید که این فقط هزینه بلیط کشتی است. برای سفر به دبی، باید هزینه‌های دیگری نیز پرداخت کنید.

۲.از کدام بنادر می‌توان به دبی سفر کرد؟ 

در ایران ۳ مسیر برای رفتن با کشتی به دبی وجود دارد، می‌توان از بندر لنگه و یا کیش مستقیم به دبی رفت. همچنین مسیر دیگر سفر با کشتی به دبی، از بندرعباس به شارجه و پس از آن سفر زمینی به دبی است.

تور های ویژه